Ny spännande vecka med Alphakurs, bön och Gudstjänst väntar

En ny vecka är här och med den nya spännande aktiviteter i Bergslagskyrkan.

I dag tisdag kör Alpha-kursen vidare med träff nummer två. På onsdag är det bön klockan 11:00 och på söndag firar vi Gudstjänst igen, Anna Lennartsson fortsätter predika på sin serie ”Bön och tillbedjan”.

Alla tre sammankomster är i Bergslagskyrkan, Tingshusgatan 10, i Nora.

Vi påminner också om Gåvan Second hand på Brunnsgatan 20, som öppnar klockan 10:00 på lördag.

Välkommen till alla sammankomster!

För övrigt vill vi informera att det kommit till vår kännedom att den predikan som spelades in i söndags inte har fungerat så bra att lyssna på. Enligt flera personer stannar uppspelningen mitt i predikan. Vi har felanmält detta till vårt webbhotell och hoppas på en lösning inom kort. Vi har gjort en tillfällig lösning som bör eliminera problemet. Men vi är tacksamma om alla eventuella fel anmäls till webbmaster@bergslagskyrkan.se